Winnaars Voorgaande Jaren

Alle winnaars en genomineerden op een rij

Jaar Prijs voor Naam Musical
2000 Beste Mannelijke Bijrol Dick Cohen Tsjechov
2000 Beste Vrouwelijke Hoofdrol Liesbeth List Piaf
2000 Beste Mannelijke Hoofdrol Stanley Burleson Elisabeth
2000 Beste Vrouwelijke Bijrol Myriam Bronzwaar Company
2000 Aanstormend Mannelijk Talent Daan Wijnands Chicago
2000 Aanstormend Vrouwelijk Talent Sophia Wezer Chicago
2000 Cubus Oeuvre Award Willem Nijholt
2001 Beste Mannelijke Hoofdrol Jan Schepens The Hired Man
2001 Beste Mannelijke Bijrol Edwin Jonker Rent
2001 Beste Vrouwelijke Bijrol Ellis van Laarhoven Rent
2001 Beste Vrouwelijke Hoofdrol Nurlaila Karim Rent
2001 Beste Vrouwelijke Hoofdrol Vera Mann Diana
2001 Aanstormend Mannelijk Talent Axel de Graaf Boyband
2001 Aanstormend Vrouwelijk Talent Angela Schijf 42nd Street
2001 Cubus Oeuvre Award Seth Gaaikema
2002 Aanstormend Vrouwelijk Talent Chantal Janzen Saturday Night Fever
2002 Beste Vrouwelijke Hoofdrol Jasperina de Jong Marlene Dietrich
2002 Beste Nederlandse Acteur in het Buitenland Pia Douwes Elisabeth, Essen, Duitsland
2002 Beste Mannelijke Bijrol Jeroen Phaff De Griezelbus
2002 Beste Mannelijke Hoofdrol Bastiaan Ragas Aida
2002 Beste Vertaling Martine Bijl Aida
2002 Publieksprijs voor Beste Musical Aida
2002 Beste Vrouwelijke Bijrol Frédérique Sluyterman van Loo A Little Night Music
2002 Aanstormend Mannelijk Talent Hein Gerrits A Chorus Line
2003 Aanstormend Talent Marjolein Teepen Tyl Uilenspiegel
2003 Beste Mannelijke Bijrol Roberto de Groot Tyl Uilenspiegel
2003 Beste Mannelijke Hoofdrol Hugo Haenen The Sound Of Music
2003 Beste Vrouwelijke Hoofdrol Maaike Widdershoven The Sound Of Music
2003 ANWB Publieksprijs voor Beste Musical Saturday Night Fever
2003 Beste Inhoudelijke Creatie Dick Feld Kikker
2003 Beste Ontwerp Jeroen ten Brinke 3 Musketiers en The Sound of Music
2003 Beste Vrouwelijke Bijrol Ellen Evers 3 Musketiers
2004 Beste Mannelijke Hoofdrol in een Grote Musical Productie Ara Halici We Roll Along
2004 Beste Creatieve Prestatie Julie Taymor The Lion King
2004 Beste Mannelijke Bijrol in een Grote Musical Productie Laus Steenbeeke The Lion King
2004 Beste Vrouwelijke Bijrol in een Grote Musical Productie Nomvula Dlamini The Lion King
2004 Publieksprijs voor Beste Kleine Musical Pluk van de Petteflet
2004 Beste Vrouwelijke Bijrol in een Kleine Musical Productie Margot van Doorn Nijntje is er weer
2004 Aanstormend Talent Celine Purcell Mamma Mia!
2004 Beste Vrouwelijke Hoofdrol in een Grote Musical Productie Simone Kleinsma Mamma Mia!
2004 Publieksprijs voor Beste Grote Musical Mamma Mia!
2004 Beste Inhoudelijke Creatie Martin van Dijk In de Schaduw van Brel
2004 Beste Mannelijke Hoofdrol in een Kleine Musical Productie Rob van de Meeberg In de Schaduw van Brel
2004 Beste Vrouwelijke Hoofdrol in een Kleine Musical Productie Vera Mann In de Schaduw van Brel
2004 Beste Mannelijke Bijrol in een Kleine Musical Productie Stephen Stephanou Eternity
2004 Aanstormend Talent in een Grote Musical Productie
2004 Cubus Oeuvre Award Andrew Lloyd Webber
2005 Publieksprijs voor Beste Grote Musical The Lion King
2005 Beste Mannelijke Hoofdrol in een Kleine Musical Productie David Verbeeck Portret van een Verloren Lente
2005 Beste Creatieve Prestatie Niek Kortekaas Pippi Langkous
2005 Beste Vrouwelijke Hoofdrol in een Kleine Musical Productie Veerle Baetens Pippi Langkous
2005 Publieksprijs voor Beste Kleine Musical Pippi Langkous
2005 Beste Mannelijke Hoofdrol in een Grote Musical Productie Stanley Burleson Passion
2005 Beste Vrouwelijke Hoofdrol in een Grote Musical Productie Vera Mann Passion
2005 Aanstormend Talent Jamai Loman Hello Dolly!
2005 Beste Mannelijke Bijrol in een Grote Musical Productie Erik Brey Hamelen
2005 Beste Inhoudelijke Creatie Paul Eenens en Dick Hauser De Jantjes
2005 Beste Vrouwelijke Bijrol in een Grote Musical Productie Chantal Janzen Crazy For You
2005 Beste Mannelijke Bijrol in een Kleine Musical Productie Michele Tesoro
2005 Beste Vrouwelijke Bijrol in een Kleine Musical Productie Lieneke Le Roux
2005 Cubus Oeuvre Award Jos Brink en Frank Sanders
2006 Beste Tekst, Muziek of Bewerking Sjoerd Kuyper Turks Fruit, liedteksten
2006 Beste Vrouwelijke Hoofdrol in een Kleine Musical Productie Jelka van Houten Turks Fruit
2006 Publieksprijs voor Beste Kleine Musical Turks Fruit
2006 Aanstormend Talent Esther van Boxtel Sweet Charity
2006 Beste Vrouwelijke Hoofdrol in een Grote Musical Productie Lone van Roosendaal Sweet Charity
2006 Beste Mannelijke Bijrol in een Grote Musical Productie Johnny Kraaijkamp Pietje Bell
2006 Beste Realisatie Paul Eenens Jesus Christ Superstar, regie
2006 Beste Ontwerp Jos Groenier Jesus Christ Superstar, decor
2006 Beste Mannelijke Bijrol in een Kleine Musical Productie Alex Klaassen Jan, Jans en de kinderen
2006 Beste Mannelijke Hoofdrol in een Grote Musical Productie Ara Halici Cabaret
2006 Beste Vrouwelijke Bijrol in een Grote Musical Productie Frédèrique Sluyterman van Loo Cabaret
2006 Publieksprijs voor Beste Grote Musical Beauty and The Beast
2006 Beste Mannelijke Hoofdrol in een Kleine Musical Productie Jos Brink Als Op Het Leidseplein...
2006 Beste Vrouwelijke Bijrol in een Kleine Musical Productie Irene Kuiper Als Op Het Leidseplein...
2006 Cubus Oeuvre Award Bjorn Ulvaues en Benny Anderson
2007 Publieksprijs voor Beste Grote Musical The Wiz
2007 Beste Vrouwelijke Hoofdrol in een Kleine Musical Productie Birgit Schuurman The Last 5 Years
2007 Aanstormend Talent Ron Link Tarzan
2007 Beste Mannelijke Bijrol in een Grote Musical Productie Clayton Peroti Tarzan
2007 Beste Mannelijke Hoofdrol in een Grote Musical Productie Henk Poort Rembrandt
2007 Beste Ontwerp Jan Aarntzen Rembrandt
2007 Beste Creatieve Prestatie Matthew Ryan My Fair Lady
2007 Beste Vrouwelijke Hoofdrol in een Grote Musical Productie Céline Purcell  My Fair Lady 
2007 Beste Vrouwelijke Bijrol in een Grote Musical Productie Cystine Carreon Grease
2007 Beste Inhoudelijke Prestatie Pieter van de Waterbeemd Doe Maar
2007 Beste Mannelijke Bijrol in een Kleine Musical Productie Jan Elbertse Doe Maar
2007 Beste Mannelijke Hoofdrol in een Kleine Musical Productie Daniël Boissevain Doe Maar
2007 Beste Vrouwelijke Bijrol in een Kleine Musical Productie Annick Boer Doe Maar
2007 Publieksprijs voor Beste Kleine Musical Doe Maar
2007 Cubus Oeuvre Award Cameron Mackintosh
2008 Beste Mannelijke Hoofdrol in een Kleine Musical Productie Alex Klaasen Verplichte Figuren
2008 Beste Vrouwelijke Bijrol in een Kleine Musical Productie Martine de Jager Verplichte Figuren
2008 Publieksprijs voor Beste Grote Musical Tarzan
2008 Beste Decorontwerp Piet de Konick Pinokkio
2008 Beste Mannelijke Bijrol in een Grote Musical Productie Jamai Loman Les Misérables
2008 Beste Mannelijke Hoofdrol in een Grote Musical Productie René van Kooten Les Misérables
2008 Beste Lichtontwerp David Hersey Les Miserables
2008 Beste Lichtontwerp Richard Pacholski Les Miserables
2008 Aanstormend Talent Freek Bartels Into The Woods / Les Misérables
2008 Beste Vertaling / Bewerking Koen van Dijk Into The Woods
2008 Beste Geluidsontwerp Jorgen Verhaeren Fame
2008 Beste Kostuum / Pruiken / Make Up Cocky van Huijkelom Evita
2008 Beste Mannelijke Bijrol in een Kleine Musical Productie Arie Cupé De Fabeltjeskrant
2008 Publieksprijs voor Beste Kleine Musical De Fabeltjeskrant
2008 Beste Choreografie / Musical Staging Stanley Burleson Ciske de Rat
2008 Beste Compositie / Arrangementen Henny Vrienten Ciske de Rat
2008 Beste Liedteksten André Breedland Ciske de Rat
2008 Beste Regie Paul Eenens Ciske de Rat
2008 Beste Script André Breedland Ciske de Rat
2008 Beste Vrouwelijke Bijrol in een Grote Musical Productie Marjolijn Touw Ciske de Rat
2008 Beste Vrouwelijke Hoofdrol in een Grote Musical Productie Mariska van Kolck Ciske de Rat
2008 Beste Vrouwelijke Hoofdrol in een Kleine Musical Productie Ruth Jacott Billie Holiday
2008 Cubus Oeuvre Award Annie MG Schmidt en Harry Bannink
2009 Beste Muziek / Arrangementen Frans Heemskerk The Wild Party
2009 Aanstormend Talent Anouk Maas The Sound of Music
2009 Beste Geluidsontwerp Jørgen Verhaeren The Sound of Music
2009 Beste Vertaling / Bewerking Daniël Cohen Sunset Boulevard
2009 Beste Vrouwelijke Hoofdrol in een Grote Musical Productie Simone Kleinsma Sunset Boulevard
2009 Beste Vrouwelijke Bijrol in een Kleine Musical Productie Esther Roord Piaf
2009 Beste Vrouwelijke Hoofdrol in een Kleine Musical Productie Liesbeth List Piaf
2009 Publieksprijs voor Beste Kleine Musical Piaf
2009 Beste Lichtontwerp Coen van der Hoeven Op Hoop Van Zegen
2009 Beste Liedteksten Allard Blom Op Hoop Van Zegen
2009 Beste Mannelijke Bijrol in een Kleine Musical Productie Milan van Weelden Man van la Mancha
2009 Publieksprijs voor Beste Grote Musical Les Miserables
2009 Beste Script Dick Feld Kikker en zijn Vriendjes
2009 Beste Kostuum / Pruiken / Make Up Cocky van Huijkelom Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat
2009 Beste Choreografie / Musical Staging Nichola Treherne High School Musical
2009 Beste Mannelijke Bijrol in een Grote Musical Productie Jeroen Phaff Footloose
2009 Beste Mannelijke Hoofdrol in een Grote Musical Productie William Spaaij Footloose
2009 Beste Regie Martin Michel Footloose
2009 Beste Mannelijke Hoofdrol in een Kleine Musical Productie Urvin Monte Five Guys Named Moe
2009 Beste Vrouwelijke Bijrol in een Grote Musical Productie Pamela Teves Cabaret
2009 Beste Decorontwerp Paul Gallis Anatevka
2009 Cubus Oeuvre Award Alan Menken
2010 Beste Choreografie / Musical Staging Daan Wijnands Urinetown
2010 Beste Mannelijke Hoofdrol in een Kleine Musical Productie Suzan Seegers Urinetown
2010 Beste Vertaling / Bewerking Jurrian van Dongen Urinetown
2010 Beste Mannelijke Bijrol in een Kleine Musical Vincent de Lusenet The Full Monty
2010 Beste Mannelijke Bijrol in een Kleine Musical Productie Zjon Smaal The Full Monty
2010 Speciale Theater Award Simone: Songs from the Heart
2010 Beste Decorontwerp Bob Crowley Mary Poppins
2010 Beste Kostuum / Pruiken / Make Up Bob Crowley Mary Poppins
2010 Beste Mannelijke Hoofdrol in een Grote Musical Productie William Spaaij Mary Poppins
2010 Beste Vrouwelijke Bijrol in een Grote Musical Productie Maike Boerdam Mary Poppins
2010 Beste Vrouwelijke Hoofdrol in een Kleine Musical Productie Noortje Herlaar Mary Poppins
2010 Publieksprijs voor Beste Grote Musical Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat
2010 Publieksprijs voor Beste Kleine Musical Ja Zuster, Nee Zuster
2010 Beste Mannelijke Bijrol in een Grote Musical Productie Marcel Visscher Hairspray
2010 Beste Vrouwelijke Bijrol in een Kleine Musical Productie Jelka van Houten Dromen Zijn Bedrog
2010 Beste Muziek / Arrangementen Jan Tekstra Dromen Zijn Bedrog
2010 Beste Regie Frank Lammers Dromen Zijn Bedrog
2010 Beste Script Dick van den Heuvel & Sjoerd Kuijper Dromen Zijn Bedrog
2010 Beste Liedteksten Fred Ebb Chicago
2010 Beste Vrouwelijke Hoofdrol in een Grote Musical Productie Mariska van Kolck Chicago
2010 Beste Lichtontwerp Coen van der Hoeven Amandla!Mandela
2010 Beste Geluidsontwerp Jeroen ten Brinke All Shook Up / Love Me Tender
2010 Cubus Oeuvre Award Henk van der Meijden
2011 Beste Kostuum / Pruiken / Make Up Cocky van Huijkelom Zorro
2011 Beste Vrouwelijke Hoofdrol in een Grote Musical Productie Lone van Roosendaal Zorro
2011 Publieksprijs voor Beste Kleine Musical Urinetown
2011 Beste Mannelijke Hoofdrol in een Kleine Musical Productie Alex Klaaen Toon
2011 Aanstormend Talent Michelle van de Ven Spring Awakening
2011 Beste Choreografie / Musical Staging Daan Wijnands Spring Awakening
2011 Beste Mannelijke Bijrol in een Kleine Musical Productie Ad Knipsels Spring Awakening
2011 Beste Vrouwelijke Bijrol in een Kleine Musical Productie Henriëtte Tol Spring Awakening
2011 Beste Decorontwerp Bernhard Hammer Soldaat van Oranje
2011 Beste Geluidsontwerp Jeroen ten Brinke Soldaat van Oranje
2011 Beste Lichtontwerp Gerard Fischer Soldaat van Oranje
2011 Beste Regie Theu Boermans Soldaat van Oranje
2011 Beste Liedteksten André Breedland Petticoat
2011 Beste Mannelijke Bijrol in een Grote Musical Productie Hajo Bruins Petticoat
2011 Beste Muziek / Arrangementen Henny Vrienten Petticoat
2011 Beste Regie Paul Eenens Petticoat
2011 Beste Script André Breedland Petticoat
2011 Beste Vrouwelijke Bijrol in een Grote Musical Productie Marjolijn Touw Petticoat
2011 Publieksprijs voor Beste Grote Musical Petticoat
2011 Beste Vertaling / Bewerking Jon van Eerd en Martine Bijl La Cage aux Folles
2011 Beste Mannelijke Hoofdrol in een Grote Musical Productie Jon van Eerd La Cage
2011 Beste Vrouwelijke Hoofdrol in een Kleine Musical Productie Abke Bruins Je Anne
2013 Aanstormend Talent Martin Snip Woef Side Story
2013 Beste Mannelijke Bijrol in een Kleine Musical Productie Arjan Ederveen Woef Side Story
2013 Beste Mannelijke Hoofdrol in een Kleine Musical Productie Alex Klaasen Woef Side Story
2013 Publieksprijs voor Beste Kleine Musical Woef Side Story
2013 Beste Creatieve Prestatie Groot Marc Heinz Shrek de Musical
2013 Beste Mannelijke Bijrol in een Grote Musical Productie Paul Groot Shrek de Musical
2013 Beste Creatieve Prestatie Klein Erik Bosman en Tamar Stalenhoef Kostuums Woef Side Story
2013 Beste Mannelijke Hoofdrol in een Grote Musical Productie Martijn Fischer Hij Gelooft In Mij
2013 Beste Vrouwelijke Bijrol in een Grote Musical Productie Doris Baaten Hij Gelooft In Mij
2013 Beste Vrouwelijke Hoofdrol in een Grote Musical Productie Chantal Janzen Hij Gelooft In Mij
2013 Publieksprijs voor Beste Grote Musical Hij Gelooft In Mij
2013 Beste Vrouwelijke Hoofdrol in een Kleine Musical Productie Maaike Martens HEMA de Musical
2013 Beste Vrouwelijke Bijrol in een Kleine Musical Productie Maaike Widdershoven Aspects of Love
2015 Publieksprijs Soldaat van Oranje
2015 Beste Vrouwelijke Bijrol in een Kleine Musical Productie Brigitte Heitzer Putting It Together
2015 Beste Vrouwelijke Hoofdrol in een Kleine Musical Productie Esther Maas Putting It Together
2015 Aanstormend Talent Terence van der Loo Moeder, Ik Wil Bij De Revue
2015 Beste Mannelijke Hoofdrol in een Grote Musical Productie Jon van Eerd Moeder, Ik Wil Bij De Revue
2015 Beste Vormgeving / Toneelbeeld Ad de Haan Moeder, Ik Wil Bij De Revue
2015 Beste Vormgeving / Toneelbeeld Carla Jansssen Höfelt Moeder, Ik Wil Bij De Revue
2015 Beste Vormgeving / Toneelbeeld Guus Verstraete Moeder, Ik Wil Bij De Revue
2015 Beste Vrouwelijke Bijrol in een Grote Musical Productie Raymonde de Kuyper Moeder, Ik Wil Bij De Revue
2015 Beste Vrouwelijke Hoofdrol in een Grote Musical Productie Simone Kleinsma Moeder, Ik Wil Bij De Revue
2015 Beste Mannelijke Bijrol in een Grote Musical Productie Dick Cohen Love Story
2015 Beste Mannelijke Bijrol in een Kleine Musical Productie Gijs Naber Lang en Gelukkig
2015 Beste Kleine Musical De Kleine Blonde Dood
2015 Beste Mannelijke Hoofdrol in een Kleine Musical Productie William Spaaij De Kleine Blonde Dood
2015 Beste Muziek / Arrangementen Ad van Dijk De Kleine Blonde Dood
2015 Beste Regie / Choreografie Peter de Baan De Kleine Blonde Dood
2015 Aanstormend Talent Junior Carlos Puts Billy Elliot de Musical
2015 Beste Grote Musical Billy Elliot de Musical
2015 Beste Script / Liedteksten/ Vertaling Martine Bijl Billy Elliot de Musical
2016 Beste Script / Liedteksten/ Vertaling Lucas de Waard en Johan Timmers Willem Ruis, de show van zijn leven
2016 Aanstormend talent Romy Monteiro The Bodyguard
2016 Beste Musical Groot The Bodyguard
2016 Beste Mannelijke Bijrol in een Kleine Musical Productie Mitch Wolterink Rent
2016 Beste Musical Klein Rent
2016 Beste Mannelijke Hoofdrol in een Kleine Musical Productie Alex Klaasen Kiss of the spider woman
2016 Oeuvre Award Joop van den Ende
2016 Beste Vrouwelijke Hoofdrol in een Grote Musical Productie Lone van Roosendaal Heerlijk duur het langs
2016 Beste Mannelijke Bijrol in een Grote Musical Productie Arjan Ederveen De Zere Neus van Bergerac
2016 Beste Vrouwelijke Bijrol in een Grote Musical Productie Sylvia Poorta De Zere Neus van Bergerac
2016 Beste Mannelijke Hoofdrol in een Grote Musical Productie Wart Kamps De Zere Neus van Bergerac
2016 Beste Muziek / Arrangementen Ilse De Lange en JB Meijers De Tweeling
2016 Beste Vrouwelijke Bijrol in een Kleine Musical Productie Annet Malherbe De Terugkeer van Hans en Grietje
2016 Beste Vormgeving / Toneelbeeld Dieuweke van Reij De Terugkeer van Hans en Grietje
2016 Beste Vrouwelijke Hoofdrol in een Kleine Musical Productie Elise Schaap De Terugkeer van Hans en Grietje
2016 Beste Regie / Choreografie Geert Lageveen en Leopold Witte De Terugkeer van Hans en Grietje
2017 Beste Vrouwelijke Hoofdrol in een Grote Productie Vera Mann Sweeney Todd
2017 Beste Vrouwelijke Bijrol in een Grote Productie Marjolein Teepen Sweeney Todd
2017 Beste Mannelijke Bijrol in een Kleine Productie Jeremy Baker Robert Long
2017 Beste Vrouwelijke Hoofdrol in een Kleine Productie Loes Luca In de ban van Broadway
2017 Beste Vrouwelijke Bijrol in een Kleine Productie Bianca Krijgsman In de ban van Broadway
2017 Beste Script, Liedteksten en Vertaling Nathan Vecht In de ban van Broadway
2017 Beste Vormgeving en Toneelbeeld Thomas Rupert In de ban van Broadway
2017 Beste Mannelijke Hoofdrol in een Grote Productie Alex Klaasen De Gelaarsde Poes
2017 Beste Regie en Choreografie Pieter Kramer De Gelaarsde Poes
2017 Aanstormend Talent Silver Metz Ciske de Rat
2017 Beste Muziek en Arrangementen Jeroen Sleyfer Ciske de Rat
2017 Beste Mannelijke Hoofdrol in een Kleine Productie Stefan Rokebrand Chez Brood
2017 Beste Mannelijke Bijrol in een Grote Productie Freek Bartels Beauty and the Beast
2017 Beste Kleine Productie Chez Brood
2017 Beste Kleine Productie Ciske de Rat
2017 Oeuvre Awards Simone Kleinsma
2017 AD Publieksprijs voor Beste Musical The Bodyguard
2018 Beste Vrouwelijke Hoofdrol in een Grote Productie Simone Kleinsma Was Getekend, Annie M.G. Schmidt
2018 Beste Vrouwelijke Bijrol in een Grote Productie Marjolijn Touw Was Getekend, Annie M.G. Schmidt
2018 Beste Script, Liedteksten en Vertaling Dick van den Heuvel Was Getekend, Annie M.G. Schmidt
2018 Vrouwelijke Bijrol in een Kleine Productie Annick Boer The Bridges of Madison County
2018 Mannelijk Bijrol in een Kleine Productie Tibor Lukács Snorro, de gemaskerde held
2018 Beste Mannelijke Bijrol in een Grote Productie Han Oldigs My Fair Lady
2018 Beste Vrouwelijke Hoofdrol in een Kleine Productie Renée van Wegberg Liesbeth List, de Musical
2018 Beste Vormgeving en Toneelbeeld Marjolein Ettema Into the Woods
2018 Beste Mannelijke Hoofdrol in een Kleine Productie Stanley Burleson From Sammy with Love
2018 Beste Mannelijke Hoofdrol in een Grote Productie Thomas Acda Fiddler on the Roof
2018 Aanstormend Talent Jacob de Groot Fiddler on the Roof
2018 Beste Muziek en Arrangementen Thomas Acda &
David Middelhoff
De Marathon
2018 Beste Regie en Choreografie Daan Wijnands De Marathon
2018 Beste Kleine Productie Adèle Conny Jasperina – De Grote Drie
2018 Beste Grote Productie Was Getekend, Annie M.G. Schmidt
2018 AD Publieksprijs voor Beste Musical The Lion King
2018 Special Award Ensemble On Your Feet